Zpět

Černý čaj Earl grey

Přidáno: 7. 3. 2016 12:32:06 Počet shlédnutí: 1542

07 Březen 2016

Co ovlivňuje chuť tohoto čaje? Z čeho se získává bergamot?

Černý čaj Earl grey

U sypaného čaje je to tak, že by nás měl překvapovat v dobrém slova smyslu, přímo čekáme, že nás bude překvapovat. A to co od něho očekáváme by se mělo naplnit.

Jako v případě výtečného černého čaje Šedého hraběte. Earl grey/Šedý hrabě ten překvapovat umí. Delším hledáním, zkoušením (bylo to skoro něco podobného jako v případě známé hlášky o sedmém schodu, kde se hledala optimální teplota, jen převedeno v tomto případě na čaj, já jsem hledal kvalitu bergamotové silice v čaji obsaženou). se to vyplatilo. Tento Earl grey skutečně stojí za to.

Postupem času jsem zjistil, že množství bergamotové silice se v různých čajích liší, proto je dobré vědět, že jen množství bergamotové silice určuje (ovlivňuje) kvalitu čaje! Nadměrný podíl bergamotové silice způsobuje mýdlovitou chuť nálevu a je-li jí tam zase příliš málo, můžete pít rovnou čistý čaj.

Jak bych Vám nejlépe přiblížil silici bergamotu? Představte si zelený subtropický strom, který roste hlavně ve Středomoří. Plody mají hruškovitý tvar světle žluté barvy podobné citrónu. A z těchto plodů se získává aromatická silice u nás nazývaná bergamot.

I vy si můžete brzy vychutnat Šedého hraběte. Pro objdenávku stačí kliknout tady.

Mohlo by Vás také zajímat! Každou středu najdete v nabídce Prodejcaje.cz jeden čaj, který bude k dispozici buď ve větší gramáži nebo jeho cena bude zajímavější.

JSME NADŠENI ČAJEM A CHCEME, ABY JSTE SI HO UŽILI STEJNĚ JAKO MY. POKUD MÁTE NĚJAKÉ DOTAZY, PODNĚTY NEBO PŘIPOMÍNKY, KONTAKTUJTE NÁS KDYKOLIV E-MAILEM NEBO TELEFONICKY VE DNECH PO-PÁ 8:00-16HOD

PROČ OBJEDNAT U NÁS?

BEZPEČNÝ A SPOLEHLIVÝ NÁKUP

JEDEN Z PRVNÍCH E-SHOPŮ S ČAJEM FUNGUJÍCÍ OD ROKU 2002

DODÁNÍ ZDARMA OD 805 Kč

NÁKUP U PŘÍMÉHO DOVOZCE

U NÁS VIRTUÁLNÍ VĚRNOSTNÍ KARTY NEČEKEJTE! NA NAČÍTÁNÍ BODU U NÁS ZAPOMEŇTE! NENUTÍME VÁS TÍM K OPAKOVANÉMU NÁKUPU, ROZHODNUTÍ JE POUZE NA VÁS! RADĚJI VÁM V KAŽDÉ OBJEDNÁVCE PŘIBALÍME ČAJ ROVNOU!

V KAŽDÉ ČAJOVÉ OBJEDNÁVCE NAJDETE VZOREK ČAJE.

PŘI OBJEDNÁVCE NAD 1000 KČ VÁM NAVÍC VŽDY PŘIBALÍME SÁČEK 100g ČAJE ZDARMA.

DÁRKEM VÁS POTĚŠÍME VŽDY!

Čajový lístek

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info