ČAJ S FENYKLEM, ANÝZEM A KMÍNEM

1 položka

O ČEM TO JE?

Fenykl obecný je rostlina dvouletá, podobná kopru. Najít ji můžeme v plané podobě ve Středomoří, Asii, ale i na jižní Moravě. Bylina s rovným rýhovaným stonkem a žlutým květem může vyrůst až do dvoumetrů. Plod je světlejší, ale zhruba stejné velikosti jako kmín. Semena fenyklu se sbírají druhý rok, 2-3krát, během druhé poloviny léta a brzy ráno. Suší se s celými trsy, poté se takzvaně zdrhnou. Je populární léčivkou už tisíce let. Používá se nejen k odvarům, ale také k výrobě pleťové vody, přípravků pro mytí vlasů, extrakty se přidávají do zubních past, mýdel a podobně. Při přípravě pokrmů užívá fenykl často provensálská kuchyně, přidává se i do cukrářských a pekařských výrobků a jeho aroma rozpoznáte v řadě likérů.

Anýz je plod bedrníku anýzu, je to jednoletá rostlina ze Středomoří a Asie. Dorůstá v průměru metru a půl, má větvené lodyhy a bílý květ. Najdete ji na slunných místech, kde roste nejraději. Voňavá je celá rostlina. V bylinkářství je populární už od středověku, kdy údajně zaháněl mor. Dnes na něj narazíte i u nás, ale častější je ve Španělsku, Turecku, Indii, Mexiku. Kvete od června do srpna, plody se sbírají od srpna do září, nechávají se dozrát a suší se rozloženy v tenkých vrstvách. Anýz je velmi populárním kořením, na Balkáně ho přidávají do pečiva, používá se také v indické a čínské kuchyni.

Kmín, snad nejznámější a naprosto běžné koření každé české domácnosti, které se pěstuje i v našich zeměpisných šířkách. Najít ho můžeme ale v celé střední a severní Evropě, na Sibiři a v Asii. Rostlina s názvem kmín kořenný je dvouletá, někdy i mnoholetá. Mívá výšku jednoho metru a charakterizuje ji bílý květ. Plody se sklízejí koncem června až začátkem července. Suší se většinou na roštech. Jde o vůbec nejstarší koření.

Prohledat výsledky filtru fulltextem

Zobrazit:

JSME NADŠENI ČAJEM A CHCEME, ABY JSTE SI HO UŽILI STEJNĚ JAKO MY. POKUD MÁTE NĚJAKÉ DOTAZY, PODNĚTY NEBO PŘIPOMÍNKY, KONTAKTUJTE NÁS KDYKOLIV E-MAILEM NEBO TELEFONICKY VE DNECH PO-PÁ 8:00-16HOD

PROČ OBJEDNAT U NÁS?

BEZPEČNÝ A SPOLEHLIVÝ NÁKUP

JEDEN Z PRVNÍCH E-SHOPŮ S ČAJEM FUNGUJÍCÍ OD ROKU 2002

DODÁNÍ ZDARMA OD 805 Kč

NÁKUP U PŘÍMÉHO DOVOZCE

U NÁS VIRTUÁLNÍ VĚRNOSTNÍ KARTY NEČEKEJTE! NA NAČÍTÁNÍ BODU U NÁS ZAPOMEŇTE! NENUTÍME VÁS TÍM K OPAKOVANÉMU NÁKUPU, ROZHODNUTÍ JE POUZE NA VÁS! RADĚJI VÁM V KAŽDÉ OBJEDNÁVCE PŘIBALÍME ČAJ ROVNOU!

V KAŽDÉ ČAJOVÉ OBJEDNÁVCE NAJDETE VZOREK ČAJE.

PŘI OBJEDNÁVCE NAD 1000 KČ VÁM NAVÍC VŽDY PŘIBALÍME SÁČEK 100G ČAJE ZDARMA.

DÁRKEM VÁS POTĚŠÍME VŽDY!

Čajový lístek

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info