ČAJ S FENYKLEM, ANÝZEM A KMÍNEM

1 položka

O ČEM TO JE?

Fenykl obecný je rostlina dvouletá, podobná kopru. Najít ji můžeme v plané podobě ve Středomoří, Asii, ale i na jižní Moravě. Bylina s rovným rýhovaným stonkem a žlutým květem může vyrůst až do dvoumetrů. Plod je světlejší, ale zhruba stejné velikosti jako kmín. Semena fenyklu se sbírají druhý rok, 2-3krát, během druhé poloviny léta a brzy ráno. Suší se s celými trsy, poté se takzvaně zdrhnou. Je populární léčivkou už tisíce let. Používá se nejen k odvarům, ale také k výrobě pleťové vody, přípravků pro mytí vlasů, extrakty se přidávají do zubních past, mýdel a podobně. Při přípravě pokrmů užívá fenykl často provensálská kuchyně, přidává se i do cukrářských a pekařských výrobků a jeho aroma rozpoznáte v řadě likérů.

Anýz je plod bedrníku anýzu, je to jednoletá rostlina ze Středomoří a Asie. Dorůstá v průměru metru a půl, má větvené lodyhy a bílý květ. Najdete ji na slunných místech, kde roste nejraději. Voňavá je celá rostlina. V bylinkářství je populární už od středověku, kdy údajně zaháněl mor. Dnes na něj narazíte i u nás, ale častější je ve Španělsku, Turecku, Indii, Mexiku. Kvete od června do srpna, plody se sbírají od srpna do září, nechávají se dozrát a suší se rozloženy v tenkých vrstvách. Anýz je velmi populárním kořením, na Balkáně ho přidávají do pečiva, používá se také v indické a čínské kuchyni.

Kmín, snad nejznámější a naprosto běžné koření každé české domácnosti, které se pěstuje i v našich zeměpisných šířkách. Najít ho můžeme ale v celé střední a severní Evropě, na Sibiři a v Asii. Rostlina s názvem kmín kořenný je dvouletá, někdy i mnoholetá. Mívá výšku jednoho metru a charakterizuje ji bílý květ. Plody se sklízejí koncem června až začátkem července. Suší se většinou na roštech. Jde o vůbec nejstarší koření.

Prohledat výsledky filtru fulltextem

Zobrazit:

JSME NADŠENI ČAJEM A CHCEME, ABY JSTE SI HO UŽILI STEJNĚ JAKO MY. POKUD MÁTE NĚJAKÉ DOTAZY, PODNĚTY NEBO PŘIPOMÍNKY, KONTAKTUJTE NÁS KDYKOLIV E-MAILEM NEBO TELEFONICKY VE DNECH PO-PÁ 8:00-16HOD

PROČ OBJEDNAT U NÁS?

BEZPEČNÝ A SPOLEHLIVÝ NÁKUP

JEDEN Z PRVNÍCH E-SHOPŮ S ČAJEM FUNGUJÍCÍ OD ROKU 2002

DODÁNÍ ZDARMA OD 805 Kč

NÁKUP U PŘÍMÉHO DOVOZCE

U NÁS VIRTUÁLNÍ VĚRNOSTNÍ KARTY NEČEKEJTE! NA NAČÍTÁNÍ BODU U NÁS ZAPOMEŇTE! NENUTÍME VÁS TÍM K OPAKOVANÉMU NÁKUPU, ROZHODNUTÍ JE POUZE NA VÁS! RADĚJI VÁM V KAŽDÉ OBJEDNÁVCE PŘIBALÍME ČAJ ROVNOU!

V KAŽDÉ ČAJOVÉ OBJEDNÁVCE NAJDETE VZOREK ČAJE.

PŘI OBJEDNÁVCE NAD 1000 KČ VÁM NAVÍC VŽDY PŘIBALÍME SÁČEK 100g ČAJE ZDARMA.

DÁRKEM VÁS POTĚŠÍME VŽDY!

Čajový lístek

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info