ZELENÝ JAPONSKÝ ČAJ

4 Položky

Japonsko, místo čaji zaslíbené. S úsměvem ve tváři by se dalo říct, že tento ostrovní stát východní Asie si bez zeleného čajového listu čajovníku dnes už nikdo nedovede představit. Čaj má zde své pevné místo, všude kam oko dohlédne. Při čajových obřadech, při procházkách mezi čajovými keři, při setkávání při čaji s čajovými mistry. I přes to, že se do země čaj dostal z Číny v 8. století díky buddhistickému mnichovi natajno a s ním i technika čajového obřadu až japonští umělci, vzdělanci, samurajové a císaři mu dali zcela nový rozměr. Možná právě proto se stal pro Japonce čaj symbolem a cestou k jednoduchosti, vracení se přes něj ke kořenům a lepšímu pochopení harmonie.

První čajová plantáž byla v Japonsku založena na úpatí hory Hieizan. Ta se vypíná mezi prefekturami Kjóto a Šiga. I čajové zahrady najdeme tímto směrem – jižně od Tokia, zejména v provinciích Shizuoka, Kyoto, Kyusu, Miyazaki, Uji či Fujiyama a Kagoshima. Protože se čaje zpracovávají mnoha způsoby, dělí se podle toho i typově a samotný název vždy prozradí o jaký čaj jde. Pro nás jsou to čaje, které dobře známe: Sencha, Bancha, Genmaicha, Kukicha a práškový čaj Matcha.

I přes to, že se v Japonsku ročně vyprodukuje téměř 90 tisíc tun čaje na vývoz jde pouze zanedbatelné množství, kolem 2% čaje. Je vidět jak moc je pro Japonce čaj důležitý a den si bez něj nedokáží představit. 

Japonsko je země, kterou stojí za to navštívit. Při poznávání této čajové země s krásnou zelenou přírodou si s čajem rozhodně užijete i moderní, přesnou dopravu nejrychlejšími vlaky. Japonsko je země kontrastů.

Výrobce:

Prohledat výsledky filtru fulltextem

Zobrazit:

JSME NADŠENI ČAJEM A CHCEME, ABY JSTE SI HO UŽILI STEJNĚ JAKO MY. POKUD MÁTE NĚJAKÉ DOTAZY, PODNĚTY NEBO PŘIPOMÍNKY, KONTAKTUJTE NÁS KDYKOLIV E-MAILEM NEBO TELEFONICKY VE DNECH PO-PÁ 8:00-16HOD

PROČ OBJEDNAT U NÁS?

BEZPEČNÝ A SPOLEHLIVÝ NÁKUP

JEDEN Z PRVNÍCH E-SHOPŮ S ČAJEM FUNGUJÍCÍ OD ROKU 2002

DODÁNÍ ZDARMA OD 805 Kč

NÁKUP U PŘÍMÉHO DOVOZCE

U NÁS VIRTUÁLNÍ VĚRNOSTNÍ KARTY NEČEKEJTE! NA NAČÍTÁNÍ BODU U NÁS ZAPOMEŇTE! NENUTÍME VÁS TÍM K OPAKOVANÉMU NÁKUPU, ROZHODNUTÍ JE POUZE NA VÁS! RADĚJI VÁM V KAŽDÉ OBJEDNÁVCE PŘIBALÍME ČAJ ROVNOU!

V KAŽDÉ ČAJOVÉ OBJEDNÁVCE NAJDETE VZOREK ČAJE.

PŘI OBJEDNÁVCE NAD 1000 KČ VÁM NAVÍC VŽDY PŘIBALÍME SÁČEK 100g ČAJE ZDARMA.

DÁRKEM VÁS POTĚŠÍME VŽDY!

Čajový lístek

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info