SYPANÝ ČAJ Z CEJLONU

18 položek

Cejlonský sypaný černý čaj je pro svoji silnou, plnou, mírně svíravou chuť v ovocných tónech velmi oblíbený a vyhledávaný, neobejde se bez něho mnoho českých domácností při snídani. Milovníci silných čajů si začátek dne bez něj nedokáží vůbec představit, je to prověřená klasika. Proto bývá pravidelně s předstihem doplňován, aby k momentu než dojde úplně vůbec nedošlo.

Čajové zahrady, které na Srí Lance založili po velké kávové a skořicové krizi Britové, dodnes produkují lístky výjimečné kvality. I když na mnoha místech skořicové plantáže, které produkují jemnou skořici najdete, čajových keřů je po ostrově rozhodně více než skořice. Mnoho z nich se rozprostírá na úpatí vysokých hor, některé z nich jsou přístupné pouze pěšky a někdy je to pěkné prodírání, když nejdete přímo po mnoha pěšinkách, které čajové plantáže mají, i když z dálky nejsou vidět.

Sklizeň čajových lístků obstarávají převážně ženy (Tamilky) a je to hodně náročná ruční práce. Oblečeny jsou různě, ale většinou tak aby to pro sběr bylo co nejpohodlnější. Některé mají barevné sárí, jiné jsou oblečeny sportovněji. Čajové lístky trhají do velkých pytlů (žoků) rovnou, nebo do takzvaných sběračských krosen, které mají na zádech, po naplnění lístky jen přesypou.

Sběr lístků probíhá od brzkých ranních hodin, protože popoledni už bývá velké teplo. Každá sběračka dokáže denně nasbírat až 20 kg čajových lístků. Plantáže ty větší mají na více místech několik menších dřevěných stříšek, do kterých čaj ručně přináší a odkud je po zaznamenání do karty sběračky, kam se vždy uvádí den sběru a váha (evidence musí být) v odpoledních hodinách odvezen menší nákladní dodávkou přímo do továrny.

Při putování Srí Lankou se čaje nezbavíte, narazíte na něj všude. Zelené čajové keře pokrývají nekonečné kopce, jsou kolem zpracovatelských továren, ale i kolem domků místních. Při cestování vám čaj nabídne každý, a ať už jste u moře nebo v horách servírován je horký, nicméně vždy vás příjemné osvěžení. Pokud je čaj nabízený ve vlacích nebo na autobusových nádražích nebo kdekoliv venku, je vždy s mlékem a oslazený cukrem. V restauracích nebo přímo u místních si můžete požádat, není pro ně problém připravit čaj bez mléka a neslazený. I když mléko na Šrí Lance je mnohem chutnější než u nás. 

Šrí Lanka produkuje mnoho čaje, přes to ne každý je označen logem kvality lvem.

Čaj ZDARMA

Čerstvé čajové lístky použité pro výrobu těchto výtečných Cejlonských sypaných čajů, jsou sbírány na čajových plantážích v oblasti Pitigala, které výrobce vlastní. Stejně tak i výrobní procesy probíhají ve stejné čajové oblasti v čajové továrně Athukorala. Právem jsou označeny logem lva. Důkazem kvality je i pravidelé doplňování prezidenskou kanceláří.

Srí Lanka 

ATF ATFSymbol kvality logo lva

Čajové plantáže kterými továrna disponuje, a ze kterých jsou tyto Cejlonské čaje produkovány byly v roce 2018 oceněny Srí Lanskou vládou l Ministerstvem plantáží a národní čajovou komisí za nejlepší čajovou plantáž pro rok 2017 (střední velikosti). 

ATFATF

ATF ATF Prodejcaje.cz

Samotná čajová továrna má v držení ocenění, též za rok 2017 za 3 nejlepší čajovou továrnu na Srí Lance. 

Výhradní zastoupení pro dovoz a prodej těchto výtečných čajů pro oblast EU.

Výrobce:

Prohledat výsledky filtru fulltextem

Zobrazit:

JSME NADŠENI ČAJEM A CHCEME, ABY JSTE SI HO UŽILI STEJNĚ JAKO MY. POKUD MÁTE NĚJAKÉ DOTAZY, PODNĚTY NEBO PŘIPOMÍNKY, KONTAKTUJTE NÁS KDYKOLIV E-MAILEM NEBO TELEFONICKY VE DNECH PO-PÁ 8:00-16HOD

PROČ OBJEDNAT U NÁS?

BEZPEČNÝ A SPOLEHLIVÝ NÁKUP

JEDEN Z PRVNÍCH E-SHOPŮ S ČAJEM FUNGUJÍCÍ OD ROKU 2002

DODÁNÍ ZDARMA OD 805 Kč

NÁKUP U PŘÍMÉHO DOVOZCE

U NÁS VIRTUÁLNÍ VĚRNOSTNÍ KARTY NEČEKEJTE! NA NAČÍTÁNÍ BODU U NÁS ZAPOMEŇTE! NENUTÍME VÁS TÍM K OPAKOVANÉMU NÁKUPU, ROZHODNUTÍ JE POUZE NA VÁS! RADĚJI VÁM V KAŽDÉ OBJEDNÁVCE PŘIBALÍME ČAJ ROVNOU!

V KAŽDÉ ČAJOVÉ OBJEDNÁVCE NAJDETE VZOREK ČAJE.

PŘI OBJEDNÁVCE NAD 1000 KČ VÁM NAVÍC VŽDY PŘIBALÍME SÁČEK 100g ČAJE ZDARMA.

DÁRKEM VÁS POTĚŠÍME VŽDY!

Čajový lístek

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info