Zpět

Jak poznat ten správný, když jich je tady mnoho...

Přidáno: 7. 7. 2016 15:28:57 Počet shlédnutí: 1157

07 Červenec 2016

Kde je možné čaj sehnat? A podle čeho vybírat?

Někdy si třeba říkáte, jak poznat ten správný, když jich je tady mnoho.

Né, každý si je při výběru jistý. Čajopíjec koukne na samotný čajový list, přivoní si a už má z větší části jasno, co mu čaj po prvním zalití přinese, co s prvním nálevem přijde. A co bude dál.

Na trhu v České republice je mnoho druhů čajů, ale věřte, né každý čaj, je dobrý čaj.

V posledních letech se čaj pije daleko více, než kdy jindy. I tak je mnoho těch, kteří si připravují sáčkové čaje, třeba jen proto, že příprava je snadná a rychlá. Nebo jen proto, že si nejsou jisti jak a kde si čaj vybrat. Přitom jednou z možností, jak si rychle připravit kvalitní čaj, je Inteligentní čajník. Nicméně, pro vychutnání toho pravého čaje, je třeba udělat trošku víc, než si jen otevřít krabičku s porcovaným čajem a ten si jen zalít.

Kde je možné čaj sehnat?

Je více možností:

První možnost je - ve větším městě většinou najdete specializovaný obchod, boužel nejen s čaji, kde Vám většinou čaj jen naváží, polepí etiketou, aby jste věděli jak doma postupovat dál. Na místě Vám toho většnou moc neřeknou.

/ Má zkušenost. Pro přehled provádím několikrát v roce kontrolní nákupy, proto abych měl přehled o ceně a mohl některé stejné čaje nabídnout v zajímavější gramáži za zajímavější cenu. To Vám přináší středeční čaj v akci/.

Další možnost je - v čajovně, kde je možné čaj ještě před zakoupením ochutnat, kde ale při ochutnání zaplatíte více za vodu než za samotný čaj. Za to Vám řeknou vše co vědí, pokud to vědí?

A podle čeho vybírat?

Kvalitní čaj by měl už od pohledu v barvě čajového listu dobře vypadat, čajové lístky by neměli být poškozené.

A co když nebydlím ve městě třeba zrovna na bydlišti, totiž na sídlišti, ale ani na samotě u lesa.

- nejjednodušší a dnes i poměrně rychlý je nákup v prověřeném e-shopu, který funguje již nějaký ten pátek. Kde je možné se na čajové lístky u jednotlivých druhů v náhledech podívat. K čaji si sice nepřivoníte, nicméně reference zákazníků by Vám o důvěryhodnosti vybraného obchodu měly lecos napovědět. Seriozní e-shop s osobním přístupem má otevřeno, vždy když chcete čaj doplnit. Nemělo by se Vám stát, tak jako bývá zvykem v kamenných obchodech, přijdete příště po tom, co jste vypili dostatečnou zásobu a na dveřích najdete cedulku ZRUŠENO v případě e-shopu NEDOSTUPNÝ.

Pro zajímavost.

Při vybírání nových čajů se s tím setkávám poměrně často. Na českém trhu jsou čaje, u kterých by se mohlo zdát, že nejsou tak v úplně dobré kondici, ale není tomu tak, /většinou jsou to nižší levnější sorty/ a přesto je obchodníci nabízejí spolu s těmi kvalitními, za ceny, které rozhodně neodpovídají cenám za tyto čaje. Tyto čaje dust / prach jsou v nálevech tmavé, jsou i silné a řízné, jen cena by měla být oproti těm kvalitním listovým nižší.

V posledních dnech jsem navázal kontakt s malou čajovou plantáží na Srí Lance a spolu s vybranými věrnými zákazníky ochutnával jejich zelený čaj, který nebyl vůbec špatný.

Další čaj, který jsem spolu se zeleným čajem ochutnal byl také černý Ceylon, boužel právě nejnižší sorta /dust/. Na Srí Lance si na těchto čajích místní pochutnávají. Nejspíš to bude tím, že si je zalévají rovnou, dost možná těsně před tím, než je tento prach do papírových nálevových sáčků plněn? Ale pro nás je to prostě jen prach.

Je vidět, že každému prostě chutná jiný čaj v jiné podobě, který je i jinak připravován.

Třeba právě proto, není vždy třeba si v našich poměrech čaj připravovat podle přesných čínských či srílanských tradic, i tak si můžete vychutnat správnou chuť a vůni čaje, který máte rádi, třeba podle svého prověřeného osvědčeného postupu přípravy.

A jak to dopadlo? Pokud se domluvíme zelený čaj se v nabídce objeví, černý čaj dust /prach zatím nikoliv.

Přeji Vám pěkné letní slunečné dny. Užívejte si je.

JSME NADŠENI ČAJEM A CHCEME, ABY JSTE SI HO UŽILI STEJNĚ JAKO MY. POKUD MÁTE NĚJAKÉ DOTAZY, PODNĚTY NEBO PŘIPOMÍNKY, KONTAKTUJTE NÁS KDYKOLIV E-MAILEM NEBO TELEFONICKY VE DNECH PO-PÁ 8:00-16HOD

PROČ OBJEDNAT U NÁS?

BEZPEČNÝ A SPOLEHLIVÝ NÁKUP

JEDEN Z PRVNÍCH E-SHOPŮ S ČAJEM FUNGUJÍCÍ OD ROKU 2002

DODÁNÍ ZDARMA OD 805 Kč

NÁKUP U PŘÍMÉHO DOVOZCE

U NÁS VIRTUÁLNÍ VĚRNOSTNÍ KARTY NEČEKEJTE! NA NAČÍTÁNÍ BODU U NÁS ZAPOMEŇTE! NENUTÍME VÁS TÍM K OPAKOVANÉMU NÁKUPU, ROZHODNUTÍ JE POUZE NA VÁS! RADĚJI VÁM V KAŽDÉ OBJEDNÁVCE PŘIBALÍME ČAJ ROVNOU!

V KAŽDÉ ČAJOVÉ OBJEDNÁVCE NAJDETE VZOREK ČAJE.

PŘI OBJEDNÁVCE NAD 1000 KČ VÁM NAVÍC VŽDY PŘIBALÍME SÁČEK 100g ČAJE ZDARMA.

DÁRKEM VÁS POTĚŠÍME VŽDY!

Čajový lístek

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info