Zpět

Matcha zelený poklad z Japonska.

Přidáno: 17. 4. 2017 10:16:10 Počet shlédnutí: 1006

17 Duben 2017

Vychutnejte si Matchu i vy.

Matcha zelený poklad z Japonska.

Možná jste v poslední době zaznamenali výraznou propagaci, která se zaměřuje i na naše zrdraví.

Může za to zelený japonský práškový čaj.

Píše se o něm v posledních letech opravdu hodně. Mnoho článků potvrzuje, že to co o ní bylo napsáno, opravdu vychází z výsledků vědeckých bádání.

Obsahuje ANTIOXIDANTY A KATECHINY

Je známo, že antioxidanty pomáhají našemu tělu zbavovat se volných radikálů (nebo škodlivých chemických látek) a katechiny představují druh přírodního fenolu a antioxidantu běžně obsaženého v rostlinách. Dr. David J. Weiss a Dr. Christopher R. Anderton ve své nedávné studii využili micelární elektrokinetickou chromatografii ke zjištění obsahu katechinů v Matcha Tea.


Řečeno tak, abychom tomu rozuměli: Tito dva výzkumníci zjišťovali množství antioxidantů v Matcha čaji a porovnávali je s obsahem antioxidantů v běžném čínském zeleném čaji. Došli k závěru, že Matcha Tea obsahuje 137x  větší množství antioxidantů než běžný zelený čaj a 3x více než kterýkoli jiný používaný zelený čaj.


Výsledky srovnání množství miligramů katechinu v gramu suchých lístků naznačují, že koncentrace epigalokatechin galátu (EGCG) v čaji matcha je 137x větší než množství EGCG v zeleném čaji China Green Tips a nejméně třikrát vyšší než nejvyšší hodnota uváděná v literatuře o jiných zelených čajích.

Obsahuje L-THEANIN, KTERÝ ZVYŠUJE NEJEN MENTÁLNÍ BDĚLOST A SOUSTŘEDĚNOST

Pravý japonský zelený čaj Matcha z Japonska je v porovnání s jinými čaji unikátní tím, že má mimořádně vysoký obsah L-theaninu.
Theanin se zkoumá pro svou potencionální schopnost snižovat duševní a fyzický stres, posilovat vědomí a společně s kofeinem zlepšovat náladu a kognitivní výkon. Velice zajímavou studii na toto téma, si můžete pročíst TADY.

Je těžké stanovit přesné množství, neboť se liší podle konkrétních podmínek, v nichž se čaj pěstuje, ale bylo zaznamenáno až 46 mg L-theaninu ve čtvrtlitrovém (8 uncí) šálku Matcha čaje. Zde se ale bavíme o nejvyšších řadách tohoto čaje a opět musím zdůraznit jeho původ, který by měl patřit výlučně Japonsku.
Vědecké studie opakovaně podporují závěr, že konzumace 200 mg L-theaninu vede po 30 -  40 minutách ke zvýšení aktivity alfa vln.

Lepší ÚROVEŇ METABOLISMU

In vivo, International Journal of Experimental and Clinical Pathophysiology and Drug Research (mezinárodní časopis experimentální a klinické patofyziologie a výzkumu léků) uveřejnil studii Dr. Kazutoshi Sayamy o účincích Matcha Tea na obezitu laboratorních myších samic. Jeho výsledky ukazují, že kombinace katechinů, kofeinu a theaninu obsažená v zeleném čaji -a v nejvyšší koncentraci v čaji Matcha potlačovala zvyšování tělesné hmotnosti a ukládání tuků u myších samic.
Tyto výsledky naznačují, že supresivní účinek čaje matcha na zvyšování tělesné hmotnosti a ukládání tuků lze přičíst při nejmenším kofeinu a theaninu, jež jsou v něm obsaženy. Kromě toho se prokázalo, že katechiny a theanin působí proti obezitě synergicky.

Pomůže k SPRÁVNÉMU OBSAHU KREVNÍHO CUKRU A snížuje CHOLESTEROL

Ve výzkumném ústavu Institute of Natural Medicine, University of Toyamě v Japonsku zkoumali korelaci mezi pravidelným užíváním Matcha čaje a onemocněním ledvin. Výsledky této studie byly zveřejněny v The Journal of Medicinal Food a naznačují, že pravý matcha chrání lidský organismus před onemocněním jater a ledvin díky tomu, že potlačuje hromadění AGE  (produktů pokročilé glykace) v ledvinách, snižuje jaterní glukózu, triglyceridy a celkovou  hladinu cholesterolu a rovněž díky aktivitě antioxidantů.

Podle další studie, již opublikovali Sung I. Kooa a Sang K. Nohb v  The Journal of Nutritional Biochemistry, mohou katechiny obsažené v zeleném čaji matcha snižovat riziko kardiovaskulárních onemocnění. Tito výzkumníci došli k závěru, že existují solidní důkazy, podle nichž může Matcha snižovat riziko CHD (onemocnění věnčitých tepen) tím, že snižuje hladinu cholesterolu a triglyceridu v plasmě.

CO JEŠTĚ K ČAJI MATCHA ŘÍCI

Zelený práškový čaj Matcha je dnes již běžnou součástí zdravého života, je dostupný a chutově výrazný. Vychutnat si ho můžete v teplé podobě, ale taky ve studené variantě. Své uplatnění stále více nachází i v gastronomii. Při výběru vždy myslete na to, že levné není vždy to pravé a u Matchy to platí mnohonásobně. Ochutnal jsem mnoho podob zeleného práškového čaje Matcha, abych se postupným propitím dostal k zjištění, že již jinou Matchu než japonskou pít nechci. Čínská podoba čaje Matcha Vás překvapí jen cenou, to co Vám přináší zelený japonský práškový čaj Matcha v ní nenajdete.

Krásné velikonoční pondělí. Ivan Semančík

JSME NADŠENI ČAJEM A CHCEME, ABY JSTE SI HO UŽILI STEJNĚ JAKO MY. POKUD MÁTE NĚJAKÉ DOTAZY, PODNĚTY NEBO PŘIPOMÍNKY, KONTAKTUJTE NÁS KDYKOLIV E-MAILEM NEBO TELEFONICKY VE DNECH PO-PÁ 8:00-16HOD

PROČ OBJEDNAT U NÁS?

BEZPEČNÝ A SPOLEHLIVÝ NÁKUP

JEDEN Z PRVNÍCH E-SHOPŮ S ČAJEM FUNGUJÍCÍ OD ROKU 2002

DODÁNÍ ZDARMA OD 805 Kč

NÁKUP U PŘÍMÉHO DOVOZCE

U NÁS VIRTUÁLNÍ VĚRNOSTNÍ KARTY NEČEKEJTE! NA NAČÍTÁNÍ BODU U NÁS ZAPOMEŇTE! NENUTÍME VÁS TÍM K OPAKOVANÉMU NÁKUPU, ROZHODNUTÍ JE POUZE NA VÁS! RADĚJI VÁM V KAŽDÉ OBJEDNÁVCE PŘIBALÍME ČAJ ROVNOU!

V KAŽDÉ ČAJOVÉ OBJEDNÁVCE NAJDETE VZOREK ČAJE.

PŘI OBJEDNÁVCE NAD 1000 KČ VÁM NAVÍC VŽDY PŘIBALÍME SÁČEK 100g ČAJE ZDARMA.

DÁRKEM VÁS POTĚŠÍME VŽDY!

Čajový lístek

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info