Zpět

Není zahrada jako zahrada...

Přidáno: 13. 10. 2016 09:44:08 Počet shlédnutí: 940

13 Říjen 2016

.....na těchto je to ve znamení čaje.

Není zahrada jako zahrada...

Bylo by fajn vyjít si na zahradu, natrhat si několik kilogramu čerstvých čajových lístků a připravit si vlastní čaj.

Boužel pro nás čajopíjce.

Není zahrada jako zahrada.

Nejspíš za to vše může poloha ostrova, který se nachází v tropickém rovníkovém pásmu, a pravě díky pravidelným monzunovým dešťům, příznivému složení půdy se zde keříkům čajovníku daří. Klimatické podmínky pro pěstování čaje jsou zde obzvláště příznivé.

Cejlonský čaj je již po mnoho let známý a oblíbený nejen po celém světě, ale i u nás, kde má mnoho příznivců, kteří si čaj v pravidelných intervalech doplňují.

Čaj se pěstuje a sklízí na tomto ostrově v různých nadmořských výškách. Roste v nížinných oblastech, ve středních polohách, tak i ve vysokohorských oblastech.

Zmíním ty nejznámější a nejvýznamnější pěstitelské oblasti Srí Lanky.

RUHUNU

Nadmořská výška této čajové plantáže je okolo 400 m.n.m, je to nejjižnější a také nejnižší čajová oblast Cejlonu, kde je dostatek slunečných dní, kde má půda v sobě dostatečnou vlhkost a je bohatá na živiny. Pěstují se zde takzvané ,,lowgrown teas" - nížinné čaje.

KANDY

Čajové plantáže Kandy se zase díky své nadmořské výšce (rozprostírají v nadmořské výšce 600 - 1200 m.n.m.) Tady se soustřeďují na produkci čajů mediumgrown teas - čaje ze středních nadmořských výšek (od 600 – 1200 m.n.m.) Čaje z této oblasti si vychutnávají zejména milovníci silného čaje. Plantáže se rozprostírají kolem starodávného královského města Kandy.

MATALE

Další významnou lokalitou pro pěstování a sklizeň čaje je bezesporu Matale (čajové plantáže jsou 600 – 1200 m.n.m. a na jihu sousedí s Kandy ) Čaje, které jsou vyprodukovány v této oblasti v průběhu celého roku, poskytují silný nálev, nálev u těchto čajů má výraznou barvou. Čajovníky pěstují nejčastěji v nadmořské výšce okolo 600 metrů. I tady jde o tzv. „mediumgrown tea" , tedy čaje ze středních nadmořských výšek.

UVA

Nadmořská výška čajových plantáží se pohybuje od 900 po 1600 m.n.m.) - Tyto čajové plantáže se nachází na východních svazích centrálního horského masívu. Čaje z této oblasti nabízí silný nálev s nezaměnitelnou vůní.

DIMBULA

Oblast Dimbula (ležící v nadmořské výšce od 1070 - 1600m.n.m) je pravděpodobně nejznámější oblastí pěstování čaje na Srí Lance.

Proč?

Protože byla jednou z prvních oblastí kde se čaj začal pěstovat na rozsáhlých západních svazích. Jihozápadní monzunové deště a studené a suché počasí od ledna do března mají zásadní význam pro kvalitu zdejších čajů. Dimbula produkuje čaje lehké, aromatické a jemné.

NUWARA ELIYA

Nemohu opomenout oblast, která se nachází v horách nedaleko nejvyššího vrcholu země Pidurutalagala. Tady jsou čajové plantáže položeny nejvýše, rozprostírají se v nadmořské výšce 2100 m.n.m. Produkují se zde především čaje typu Orange pekoe /Jde o dva nejsvrchnější, nejmladší lístky čajovníku a mezi nimi se nachází pupen (tips). Jsou velice bohaté na cenné látky, tím pádem po zpracování poskytují nejlepší čaje.

Srí Lance již nikdo nevezme, že je jednou z nejvznamějších pěstitelských oblastí.

JSME NADŠENI ČAJEM A CHCEME, ABY JSTE SI HO UŽILI STEJNĚ JAKO MY. POKUD MÁTE NĚJAKÉ DOTAZY, PODNĚTY NEBO PŘIPOMÍNKY, KONTAKTUJTE NÁS KDYKOLIV E-MAILEM NEBO TELEFONICKY VE DNECH PO-PÁ 8:00-16HOD

PROČ OBJEDNAT U NÁS?

BEZPEČNÝ A SPOLEHLIVÝ NÁKUP

JEDEN Z PRVNÍCH E-SHOPŮ S ČAJEM FUNGUJÍCÍ OD ROKU 2002

DODÁNÍ ZDARMA OD 805 Kč

NÁKUP U PŘÍMÉHO DOVOZCE

U NÁS VIRTUÁLNÍ VĚRNOSTNÍ KARTY NEČEKEJTE! NA NAČÍTÁNÍ BODU U NÁS ZAPOMEŇTE! NENUTÍME VÁS TÍM K OPAKOVANÉMU NÁKUPU, ROZHODNUTÍ JE POUZE NA VÁS! RADĚJI VÁM V KAŽDÉ OBJEDNÁVCE PŘIBALÍME ČAJ ROVNOU!

V KAŽDÉ ČAJOVÉ OBJEDNÁVCE NAJDETE VZOREK ČAJE.

PŘI OBJEDNÁVCE NAD 1000 KČ VÁM NAVÍC VŽDY PŘIBALÍME SÁČEK 100g ČAJE ZDARMA.

DÁRKEM VÁS POTĚŠÍME VŽDY!

Čajový lístek

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info