Zpět

Není zahrada jako zahrada...

Přidáno: 13. 10. 2016 09:44:08 Počet shlédnutí: 1035

13 Říjen 2016

.....na těchto je to ve znamení čaje.

Není zahrada jako zahrada...

Bylo by fajn vyjít si na zahradu, natrhat si několik kilogramu čerstvých čajových lístků a připravit si vlastní čaj.

Boužel pro nás čajopíjce.

Není zahrada jako zahrada.

Nejspíš za to vše může poloha ostrova, který se nachází v tropickém rovníkovém pásmu, a pravě díky pravidelným monzunovým dešťům, příznivému složení půdy se zde keříkům čajovníku daří. Klimatické podmínky pro pěstování čaje jsou zde obzvláště příznivé.

Cejlonský čaj je již po mnoho let známý a oblíbený nejen po celém světě, ale i u nás, kde má mnoho příznivců, kteří si čaj v pravidelných intervalech doplňují.

Čaj se pěstuje a sklízí na tomto ostrově v různých nadmořských výškách. Roste v nížinných oblastech, ve středních polohách, tak i ve vysokohorských oblastech.

Zmíním ty nejznámější a nejvýznamnější pěstitelské oblasti Srí Lanky.

RUHUNU

Nadmořská výška této čajové plantáže je okolo 400 m.n.m, je to nejjižnější a také nejnižší čajová oblast Cejlonu, kde je dostatek slunečných dní, kde má půda v sobě dostatečnou vlhkost a je bohatá na živiny. Pěstují se zde takzvané ,,lowgrown teas" - nížinné čaje.

KANDY

Čajové plantáže Kandy se zase díky své nadmořské výšce (rozprostírají v nadmořské výšce 600 - 1200 m.n.m.) Tady se soustřeďují na produkci čajů mediumgrown teas - čaje ze středních nadmořských výšek (od 600 – 1200 m.n.m.) Čaje z této oblasti si vychutnávají zejména milovníci silného čaje. Plantáže se rozprostírají kolem starodávného královského města Kandy.

MATALE

Další významnou lokalitou pro pěstování a sklizeň čaje je bezesporu Matale (čajové plantáže jsou 600 – 1200 m.n.m. a na jihu sousedí s Kandy ) Čaje, které jsou vyprodukovány v této oblasti v průběhu celého roku, poskytují silný nálev, nálev u těchto čajů má výraznou barvou. Čajovníky pěstují nejčastěji v nadmořské výšce okolo 600 metrů. I tady jde o tzv. „mediumgrown tea" , tedy čaje ze středních nadmořských výšek.

UVA

Nadmořská výška čajových plantáží se pohybuje od 900 po 1600 m.n.m.) - Tyto čajové plantáže se nachází na východních svazích centrálního horského masívu. Čaje z této oblasti nabízí silný nálev s nezaměnitelnou vůní.

DIMBULA

Oblast Dimbula (ležící v nadmořské výšce od 1070 - 1600m.n.m) je pravděpodobně nejznámější oblastí pěstování čaje na Srí Lance.

Proč?

Protože byla jednou z prvních oblastí kde se čaj začal pěstovat na rozsáhlých západních svazích. Jihozápadní monzunové deště a studené a suché počasí od ledna do března mají zásadní význam pro kvalitu zdejších čajů. Dimbula produkuje čaje lehké, aromatické a jemné.

NUWARA ELIYA

Nemohu opomenout oblast, která se nachází v horách nedaleko nejvyššího vrcholu země Pidurutalagala. Tady jsou čajové plantáže položeny nejvýše, rozprostírají se v nadmořské výšce 2100 m.n.m. Produkují se zde především čaje typu Orange pekoe /Jde o dva nejsvrchnější, nejmladší lístky čajovníku a mezi nimi se nachází pupen (tips). Jsou velice bohaté na cenné látky, tím pádem po zpracování poskytují nejlepší čaje.

Srí Lance již nikdo nevezme, že je jednou z nejvznamějších pěstitelských oblastí.

JSME NADŠENI ČAJEM A CHCEME, ABY JSTE SI HO UŽILI STEJNĚ JAKO MY. POKUD MÁTE NĚJAKÉ DOTAZY, PODNĚTY NEBO PŘIPOMÍNKY, KONTAKTUJTE NÁS KDYKOLIV E-MAILEM NEBO TELEFONICKY VE DNECH PO-PÁ 8:00-16HOD

PROČ OBJEDNAT U NÁS?

BEZPEČNÝ A SPOLEHLIVÝ NÁKUP

JEDEN Z PRVNÍCH E-SHOPŮ S ČAJEM FUNGUJÍCÍ OD ROKU 2002

DODÁNÍ ZDARMA OD 805 Kč

NÁKUP U PŘÍMÉHO DOVOZCE

U NÁS VIRTUÁLNÍ VĚRNOSTNÍ KARTY NEČEKEJTE! NA NAČÍTÁNÍ BODU U NÁS ZAPOMEŇTE! NENUTÍME VÁS TÍM K OPAKOVANÉMU NÁKUPU, ROZHODNUTÍ JE POUZE NA VÁS! RADĚJI VÁM V KAŽDÉ OBJEDNÁVCE PŘIBALÍME ČAJ ROVNOU!

V KAŽDÉ ČAJOVÉ OBJEDNÁVCE NAJDETE VZOREK ČAJE.

PŘI OBJEDNÁVCE NAD 1000 KČ VÁM NAVÍC VŽDY PŘIBALÍME SÁČEK 100g ČAJE ZDARMA.

DÁRKEM VÁS POTĚŠÍME VŽDY!

Čajový lístek

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info