Zpět

U nás na něj na každém rohu nenarazíte.

Přidáno: 21. 6. 2018 14:07:41 Počet shlédnutí: 787

21 Červen 2018

Přes to ho můžete mít doma.

U nás na něj na každém rohu nenarazíte.

Krásný den, 

i na daleké Šrí Lance jsem si vzpomněl a nejspíš to bylo tím, že je to jedna ze zemí, kde jich je mnoho a jsou téměř na každém rohu na recept, který jsem před časem slíbil.

Na manga tam narazíte v podobě, kdy ještě visí na stromě nebo jsou již otrhané nejen v pouličních stáncích s nepřeberným množstvím rozličného, pro nás neznámého ovoce.

Nejen píši záměrně, protože i tam najdete mnoho obchodních řetězců, kde na ně v jejich sortimentu narazíte také.

Stromy mangovníku tam rostou podobně jako u nás jabloně, jsou vidět na mnoha místech, rozdíl je jen v tom, že stromy jsou mohutnější a manga větší. Na jednom vzrostlém stromě jich bývá 300-400ks.

Mango venkuMango strom

A právě možná proto, že né všude se vždy mango dá sehnat a v našich končinách jsou možnosti omezené, je možné nyní na Prodejcaje.cz objednat již nějaký čas také mangové pyré.

Mango krájenéKesar

Slíbený recept na

TRIFLE l Trájfl

Na přípravu jednotlivých vrstev potřebujete:

- piškotový korpus nebo cukrárenské piškoty
- jelly l Džely něco podobného našemu želé, postačí i to naše.
(Džely bude možné brzy objednat také na Prodejcaje.cz)
mangové pyré a další ovoce třeba borůvky nebo maliny. l První letošní borůvky z vysočiny jsou již snědeny.
- smetanový puding
- poctivá vyšlehaná šlehačka

Připravit můžete do velké kruhové, nejlépe skleněné nádoby či do malých misek. Co miska to jedna porce.

Postup je jednoduchý, vše se připravuje po vrstvách.
Na dno mísy položíte cukrárenské piškoty nebo piškotový korpus zakápnete rovnoměrně mangovým pyré. ( Cca 2 polévkové lžíce.) Necháte cca 20 min v ledničce. Mezitím si podle návodu připravíte Jelly, které po vychladnutí můžete také zchladit v lednici a jakmile začne rosolovatět, přendejte rovnoměrně na vrstvu piškotů. Nechte opět zchladit. Po 20minutách rovnoměrně navrstvěte zhruba polovinu plechovky mangového pyré a třeba čerstvé či mražené borůvky ( tuto kombinaci máme vyzkoušenou a připravujeme si ji nejraději) nebo maliny či pokrájené jahody. Na vrstvu ovoce přijde smetanový puding. K přípravě pudingu použijete větší díl mléka a doplníte menším dílem smetany. Jakmile je puding hotový, nechte ho nějaký čas vystydnout a poté ho již v lehce zatuhlé konzistenci rozetřete na ovocnou vrstvu. Poslední vrstva a závěrečný lístek čaje je vyšlehaná šlehačka, která přijde úplně nahoru. Nechte opět nějaký čas zchladnout v lednici. A je hotovo.

Při servírování se jednotlivé porce většinou trošku rozpadnou,
ale to nevadí. Pokud je připraveno do skleněných misek po porcích, předejdete tomu a navíc to vypadá luxusně. Každopádně není to na škodu. Na chuti to nic nezmění. Ať už připravíte tak nebo tak, vychutnáte si to. Ideálním doplňkem je černý sypaný čaj Ceylon.

Přeji Vám krásné dny.
Ivan Semančík

JSME NADŠENI ČAJEM A CHCEME, ABY JSTE SI HO UŽILI STEJNĚ JAKO MY. POKUD MÁTE NĚJAKÉ DOTAZY, PODNĚTY NEBO PŘIPOMÍNKY, KONTAKTUJTE NÁS KDYKOLIV E-MAILEM NEBO TELEFONICKY VE DNECH PO-PÁ 8:00-16HOD

PROČ OBJEDNAT U NÁS?

BEZPEČNÝ A SPOLEHLIVÝ NÁKUP

JEDEN Z PRVNÍCH E-SHOPŮ S ČAJEM FUNGUJÍCÍ OD ROKU 2002

DODÁNÍ ZDARMA OD 805 Kč

NÁKUP U PŘÍMÉHO DOVOZCE

U NÁS VIRTUÁLNÍ VĚRNOSTNÍ KARTY NEČEKEJTE! NA NAČÍTÁNÍ BODU U NÁS ZAPOMEŇTE! NENUTÍME VÁS TÍM K OPAKOVANÉMU NÁKUPU, ROZHODNUTÍ JE POUZE NA VÁS! RADĚJI VÁM V KAŽDÉ OBJEDNÁVCE PŘIBALÍME ČAJ ROVNOU!

V KAŽDÉ ČAJOVÉ OBJEDNÁVCE NAJDETE VZOREK ČAJE.

PŘI OBJEDNÁVCE NAD 1000 KČ VÁM NAVÍC VŽDY PŘIBALÍME SÁČEK 100g ČAJE ZDARMA.

DÁRKEM VÁS POTĚŠÍME VŽDY!

Čajový lístek

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info