Zpět

Vzácná lahůdka dostupná všem.

Přidáno: 22. 6. 2016 11:02:48 Počet shlédnutí: 740

22 Červen 2016

Připlatit si za tyto čaje se vyplácí.

Vzácná lahůdka dostupná všem.

Spolu s dalšími čaji k nám přicházejí z Číny. Není jich mnoho a právě proto jsou vyhledávané a oblíbené. Každý čajopíjec je v dostačující zásobě má a každý kdo je ochutnal a nemá je, je chce. Jsou obecně považovány za lahůdku, která je dnes naštěstí dostupná všem.

Ano, jsou to žluté čaje.

Tento druh čaje nebyl v České republice před více jak 20 lety až tak znám. A komu se povedlo čaj sehnat a ochutnat, si ho po tom náležitě cenil.

Žluté čaje v sobě mají jemnou chuť, která je docílena náročným zpracováním. Čajové lístky, prochází lehkou oxidací, kdy na ně působí teplo a vlhko. Vlhké lístky nejsou sušeny prudce, ale v několika vrstvách, které jsou zakryty lněnou látkou a jsou sušeny pozvolna několik dní. Vyšší cena je u žlutých čajů na místě, tyto čaje za pár korun nepořídíte.

Receptůra na přípravu čaje byla utajována a v buddhistických klášterech velmi přísně střežena.

Typickým znakem žlutého čaje, je nejen jeho zlatožlutá barva nálevu přinášející jemnou, medově nasládlou chuť, ale i lístky, které jsou dožluta. Teprve po vypití prvního šálku, oceníte jeho přednosti. Připlatit si za tyto čaje se vyplácí.

A co způsobuje, že jsou čajové lístky dožluta a mají specifickou chuť s medově nasládlým aroma. Způsobuje to rozpad chlorofylu.

Žluté čaje v sobě mají mnoho prospěšných účinků, které jsou pro organismus přínosem.

- obsahují vysoké množství antioxidantů
a proti rakovinotvorných látek
- jsou prevencí před onemocněním srdce a cév
- udržují bdělost
- zahání únavu
- pozitivně působí na trávicí soustavu
- zbavují tělo možnosti vzniku žaludečních vředů
- pomáhají k chuti k jídlu
- mají regenerační účinky

Jak si nejlépe připravit žlutý čaj Huang Xiao ?

Pro vychutnání Vašeho šálku čaje je nejlepší si vybrat správnou vodu. Více o vodě si přečtěte v článku Jaká voda je pro přípravu ta nejlepší.

Vodu nechte projít varem, to proto, aby se zbavila případných nežádoucích látek. Zchladlou vodou o teplotě 80°C zalejte čajové lístky a louhujte 3-5 minut. Z tohoto čaje si připravíte 3 nálevy.

JSME NADŠENI ČAJEM A CHCEME, ABY JSTE SI HO UŽILI STEJNĚ JAKO MY. POKUD MÁTE NĚJAKÉ DOTAZY, PODNĚTY NEBO PŘIPOMÍNKY, KONTAKTUJTE NÁS KDYKOLIV E-MAILEM NEBO TELEFONICKY VE DNECH PO-PÁ 8:00-16HOD

PROČ OBJEDNAT U NÁS?

BEZPEČNÝ A SPOLEHLIVÝ NÁKUP

JEDEN Z PRVNÍCH E-SHOPŮ S ČAJEM FUNGUJÍCÍ OD ROKU 2002

DODÁNÍ ZDARMA OD 805 Kč

NÁKUP U PŘÍMÉHO DOVOZCE

U NÁS VIRTUÁLNÍ VĚRNOSTNÍ KARTY NEČEKEJTE! NA NAČÍTÁNÍ BODU U NÁS ZAPOMEŇTE! NENUTÍME VÁS TÍM K OPAKOVANÉMU NÁKUPU, ROZHODNUTÍ JE POUZE NA VÁS! RADĚJI VÁM V KAŽDÉ OBJEDNÁVCE PŘIBALÍME ČAJ ROVNOU!

V KAŽDÉ ČAJOVÉ OBJEDNÁVCE NAJDETE VZOREK ČAJE.

PŘI OBJEDNÁVCE NAD 1000 KČ VÁM NAVÍC VŽDY PŘIBALÍME SÁČEK 100g ČAJE ZDARMA.

DÁRKEM VÁS POTĚŠÍME VŽDY!

Čajový lístek

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info