PŘES HORTONSKÉ PLÁNĚ AŽ NA KONEC SVĚTA

PŘES HORTONSKÉ PLÁNĚ AŽ NA KONEC SVĚTA

Hodnocení produktu: Zatím bez hodnocení. Buďte první!

Pomozte ostatním při výběru: NAPSAT RECENZI

Šrí Lanka ostrov, který má co nabídnout.

VÁŠ BALÍČEK PŘEDÁME K PŘEPRAVĚ 24.9.2021
Čaj Zdarma
ODESÍLÁME NEJPOZDĚJI DO 48 HODIN. PŘI OBJEDNÁNÍ
DO 12:00 ODESÍLÁME NÁSLEDUJÍCÍ PRACOVNÍ DEN.
NÁKUP U PŘÍMÉHO DOVOZCE S PRODUKTY SKLADEM.
OBJEDNÁVKY OD 805 KČ DODANÍ ZDARMA.
V KAŽDÉ ČAJOVÉ OBJEDNÁVCE NAJDETE VZOREK ČAJE.
PŘI OBJEDNÁVCE NAD 1000 KČ VÁM NAVÍC
VŽDY PŘIBALÍME 100g SÁČEK ČAJE ZDARMA.
VÍCE ČAJOVÝCH SÁČKŮ BALÍME DO NAŠICH ORIGINÁLNÍCH
PAPÍROVÝCH KRABIC, KTERÉ VÁM ZŮSTANOU PRO DALŠÍ POUŽITÍ.

Heuréka   Klub čajopíjců

 

Šrí Lanka, ostrov zelenající se čajovými keři s mnoha výhledy je místo kam se každý, když bude mít možnost rád vrátí. Hned jak se Vám povede dostat se před letištní halu mezinarodního letiště v Bandaranaike (zkratka CMB) budete vědět, že téměř 11ti hodinový let stálo za to vydržet i když se pravděpodobně za letu moc nevyspíte. Ocitnete se v úpně jiném světě. Doporučuji letět přes noc, pokud Vám po přestupu další let bude navazovat, mužete na letištní plochu dosednout už před devátou ranní.

Je mnoho míst, kam se stojí za to podívat, jedním z nich je i Národní park Horton Plains, který leží na samém okraji hornatiny mezi Nuwara Eliyou a Haputale. Vyhledávané místo i pro pozorování ptáků, zabírající nedotčené území pustých, vysoko položených planin, přes které projdete zajímavými oblastmi náhorní plošiny, přes mlžné lesy, přes rozsáhlé travnaté plochy až k fantastickým vyhlídkám mini World´s end (malý konec světa) a zhruba po dalším kilometru se ocitnete na jižním okraji skalního srázu, na konci světa World´s endu ve výšce 2140m.n.m.

Vhodným místem ze kterého tam můžete vyrazit je malé městečko Haputale, které je vhodnou základnou i pro další výlety jako je třeba oblíbené místo, ze kterého pozorval své plantáže sir Thomas Lipton, k tomuto místu se, ale více vrátím v dalším čtení.

Malé městěčko Haputale je jedno z nejkrásněji položených míst na Šrí Lance, které je posazené na hřebenu kopce při jižním okraji hor s výhledem do širokého okolí. Samotné město je rušné komerční centrum s převážně tamilským obyvatelstvem, ale není úplně tak malebné. Když se ale na město snese mlha, a to se stává docela často, působí zdejší ulice s tržišti a krámky docela romanticky. Navíc je to místo, kde počítejte s tím, že Vám při pobytu, vždy nějaký den zaprší. 

I když v samotném centru a kolem a hlavně na hlavní silnici stojí a zastavuje mnoho autobusů, které přijíždějí a odjíždějí různými směry, nejvíc si užijete krajinu kolem, když sem přijedete nebo odjedete vlakem. Nádraží je téměř v centru městečka respektive zhruba 5 minut pěšky od něj. 

Na World´s end je rozumné si přivstat a vyrazit co nejdříve, ještě lehce před pátou ráno, což pro místní není vůbec žádný problém. Předem domluvený tuk tuk Vás ráno na domluveném místě vyzvedne a vy se na místo ke vstupu dostanete kolem 6 hodiny, což je ideální, to tam nejsou ještě žádné fronty a budete mít jistotu, že se přes hortonské pláně až na konec světa dostanete včas ještě než padne mlha. Po 10 hodině už toho moc neuvidíte jen přítomnou mlhu. 

U vstupu to vypadá jako taková malá celnice. Na pravé straně si u okénka koupíte lístek, který je vždy výhodnější pro skupiny o více lidech. V případě potřeby se stačí domluvit s řidičem tuk tuku, ochotně Vám s tím pomůže.

Vzhledem k tomu, že místo je položené přibližně ve 2000 tisících metrech nabízí skvělé možnosti k trekování, poznáte tady úpně jinou tvář Šrí Lanky, která Vás možná v mnohém překvapí. Je to rozhodně velký kontrast k horkým plážovým oblastem, které uvidíte nedaleko odsud. Rozhodně se oblečte, ráno je tady pěkná zima. Dobré je na sobě mít věci které můžete postupně sundavat, brzy Vám bude zase pěkně teplo. Od místa, kde si koupíte lístek je to ještě kousek k samotnému vstupu.

Jde se od budovy návštěvnického centra vlevo mírně z kopečka vchodem do parku, kde Vás ještě strážci zkontrolují, jestli nevnášíte plastové sáčky a podobně. Dají Vám místo nich papírové. Do budovy centra se můžete podívat při cestě zpět. Ale, až tak zajímavé to v budově není. Mnoho informací si přečtete již v parku.

Po chvíli dojdete na rozcestí, kde je nejlepší dát se cestou vlevo na konec světa dojdete nejrychleji. Když dojdete na konec světa, je tam taková nepravidelná kamenitá jakoby deska na které se dá dobře stát, hned za ní na hraně není žádné zábradlí. Nohy na okraji poněkud zdřevění při fascinujícím pohledu o zhruba 880m níže, kde je v údolí posazená malá vesnička. Buďte, ale opatrní, již mnoho cestovatelů se nevrátilo zpět. Z World´s endu uvidíte národní park Udawalawe a pokud budete mít štěstí, při dobrém počasí dohlédnete až na jižní pobřeží Šri Lanky.

Zpět půjdete cestou od kamenné desky vpravo, jiná vyšlapaná pešina tam není a už se pomalu můžete těšit na příjemné zastavení u vodopádu Baker´s Fall, pojmenovaný po Samuelovi Bakerovi. Cesta vám uteče, navíc příjemné je, že Vám bude sluníčko více pálit do zad. Budete procházet kolem říčky s úžasně studenou vodou. Pravděpodobně budete mít také nutkání se namočit, není to dobrý nápad. Cestou jsem potkával vojáky, kteří park kontrolují, dobře vědí proč. Přeci jen autorita je občas třeba. Počkal jsem k vodopádům, kde jsem si namočil, alespoň ruce a otřel čelo. Jak se k nim dostanete, naskytne se Vám úžasný pohled.

Celý zhruba 9km okruh, obejdete zhruba za 3 hodiny.  

Tento trek i když za vstup zaplatíte více než je na šrílanské poměry běžné, stojí určitě za to a bude Vaší milou vzpomínkou, kterou Vám už nikdo nevezme. 

JSME NADŠENI ČAJEM A CHCEME, ABY JSTE SI HO UŽILI STEJNĚ JAKO MY. POKUD MÁTE NĚJAKÉ DOTAZY, PODNĚTY NEBO PŘIPOMÍNKY, KONTAKTUJTE NÁS KDYKOLIV E-MAILEM NEBO TELEFONICKY VE DNECH PO-PÁ 8:00-16HOD

PROČ OBJEDNAT U NÁS?

BEZPEČNÝ A SPOLEHLIVÝ NÁKUP

JEDEN Z PRVNÍCH E-SHOPŮ S ČAJEM FUNGUJÍCÍ OD ROKU 2002

DODÁNÍ ZDARMA OD 805 Kč

NÁKUP U PŘÍMÉHO DOVOZCE

U NÁS VIRTUÁLNÍ VĚRNOSTNÍ KARTY NEČEKEJTE! NA NAČÍTÁNÍ BODU U NÁS ZAPOMEŇTE! NENUTÍME VÁS TÍM K OPAKOVANÉMU NÁKUPU, ROZHODNUTÍ JE POUZE NA VÁS! RADĚJI VÁM V KAŽDÉ OBJEDNÁVCE PŘIBALÍME ČAJ ROVNOU!

V KAŽDÉ ČAJOVÉ OBJEDNÁVCE NAJDETE VZOREK ČAJE.

PŘI OBJEDNÁVCE NAD 1000 KČ VÁM NAVÍC VŽDY PŘIBALÍME SÁČEK 100g ČAJE ZDARMA.

DÁRKEM VÁS POTĚŠÍME VŽDY!

Čajový lístek

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info