Ochutnávka černého čaje Keemun

Není tomu tak dlouho co se do nabídky vrátil čínský Keemun z provincie Anhui.

Už první přivonění a pohled na struktůru suchých čajových lístků upozornil na to, že jsou špičkové kvality. Jsou stejnoměrně svinuty do drobných jehliček. Po zalití v nálevu najdete dokonalou lahodnou chuť  s typickým čokoládově zemitě medovým aromatem, které je charakteristické pro čínské černé (červené) čaje.

Černý čaj Keemun / Možnost připravit více nálevů

Čaj jsem si připravil klasickým způsobem. Vodu pro zalití si připravil ohřátím na elektrické plotýnce.

Při výpočtu dávkování jsem vycházel z čajového standardu 12,5g čaje na 1 litr vody.

Protože pro přípravu čaje používám Inteligentní čajník o obsahu 950ml nasypal jsem do něho 11,9g čaje. Čaj byl zalit vroucí vodou, louhoval jsem ho 3minuty.

Můžete také vycházet z dávkování 1 čajová lžička v poměru 1,5 dl vody. Pokud nemáte jak čaj přesně zvážit, není třeba se tím vyloženě stresovat. Čaj dávkujte podle své potřeby, chuti, přizpůsobte tomu pouze dobu louhování.

Hned po zalití čaje bylo cítít příjemné decentní sladší aroma s čokoládovým tónem. Čaj v chuti jemný, nálev bohatě hnědý s lehkou medovou chutí s lehkou zemitostí.

Černý čaj Keemun je dobrý pro snídaňový rozjezd na začátku dne, ale i pro popíjení kdykoliv během dne. Připravit si z něho můžete 3 nálevy. Výtečně doprovodí i zakončí mírně kořeněné jídlo.

Čaj hodnotím velmi dobře.

http://www.prodejcaje.cz/p/443/keemun-110g-125kc  http://www.prodejcaje.cz/p/443/keemun-110g-125kc  http://www.prodejcaje.cz/p/443/keemun-110g-125kc

 Černý čaj Keemun čajový list.                     Nálev čaje po vylouhování                              Čajový list po vylouhování.

 

JSME NADŠENI ČAJEM A CHCEME, ABY JSTE SI HO UŽILI STEJNĚ JAKO MY. POKUD MÁTE NĚJAKÉ DOTAZY, PODNĚTY NEBO PŘIPOMÍNKY, KONTAKTUJTE NÁS KDYKOLIV E-MAILEM NEBO TELEFONICKY VE DNECH PO-PÁ 8:00-16HOD

PROČ OBJEDNAT U NÁS?

BEZPEČNÝ A SPOLEHLIVÝ NÁKUP

JEDEN Z PRVNÍCH E-SHOPŮ S ČAJEM FUNGUJÍCÍ OD ROKU 2002

DODÁNÍ ZDARMA OD 805 Kč

NÁKUP U PŘÍMÉHO DOVOZCE

U NÁS VIRTUÁLNÍ VĚRNOSTNÍ KARTY NEČEKEJTE! NA NAČÍTÁNÍ BODU U NÁS ZAPOMEŇTE! NENUTÍME VÁS TÍM K OPAKOVANÉMU NÁKUPU, ROZHODNUTÍ JE POUZE NA VÁS! RADĚJI VÁM V KAŽDÉ OBJEDNÁVCE PŘIBALÍME ČAJ ROVNOU!

V KAŽDÉ ČAJOVÉ OBJEDNÁVCE NAJDETE VZOREK ČAJE.

PŘI OBJEDNÁVCE NAD 1000 KČ VÁM NAVÍC VŽDY PŘIBALÍME SÁČEK 100g ČAJE ZDARMA.

DÁRKEM VÁS POTĚŠÍME VŽDY!

Čajový lístek

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info