Zpět

Proč o ní všichni tak mluví?

Přidáno: 27. 4. 2016 13:14:34 Počet shlédnutí: 1032

27 Duben 2016

Nejen při popíjení Vám přinese příjemnou specifickou chuť.

Proč o ní všichni tak mluví?

Dobrou společnost při aktivním pohybu Vám může dělat japonský zelený čaj Matcha.

Proč o ní všichni tak mluví?

- protože je to unikátní čaj, který se přizpůsobil dnešní moderní době
/ jde o velmi starý nápoj /.
- v souvislosti se zájmem společnosti o zdravý životní styl se těší čím dál větší oblibě, pro své účinky, pro svoji specifickou příjemnou chuť.
- dá se vychutnat i jiným způsobem než jen popíjením, přidáním do jídla.
/ pokrmu tím dodáte krásnou zelenou barvu a lehkou čajovou chuť /.
- stále více je používána také při přípravě míchaných nápojů, limonád ale i
při přípravě zmrzliny nebo různých druhů dezertů.

Jestliže stále nejste přesvědčeni a váháte Matchu VYZKOUŠET, tak vězte, že není jen chutná, ale také zdraví prospěšná. Vykazuje antibakteriální účinky a má příznivý vliv na trávení. Díky Aminokyselině L-Theanin si v čaji vychutnáváme lahodnou chuť, pomáhá také redukovat stres. Nejvíce opěvované jsou v čaji obsažené katechiny - látky s významnou antioxidační kapacitou. Tyto specifické katechiny (EGCG) dokáží redukovat volné radikály, které mohou způsobovat nevratné změny v organismu. Především rakovinové bujení. Pro představu - Matcha má díky EGCG 17x vyšší antioxidační kapacitu než borůvky a 26x vyšší než acai.

5 důvodů proč ji zařadit do svého jídelníčku.

1. RYCHLEJŠÍ SPALOVÁNÍ KALORIÍ A ÚBYTEK HMOTNOSTI
Má se za to, že popíjením čaje Matcha se zrychlí metabolismus, což také přispívá k rychlejšímu a účinnějšímu spalování tuků. Ideální je pokud se kombinuje s fyzickou aktivitou. Třeba před cvičením tak nastartujete své fitness aktivity.

2. SNÍŽENÍ HLADINY CHOLESTEROLU
Je prokázáno, že katechiny obsažené v Matche snižují hladinu cholesterolu u lidí, kteří ji pravidelně zařadili do svého jídelníčku.

3. VÍCE ENERGIE A MÉNĚ STRESU
Matcha je plná L - theaninu, což je aminokyselina, o které je známo, že zvyšuje aktivitu alfa vln v mozku a má vliv na zvýšení produkce dvou látek zlepšujících náladu - dopaminu a serotoninu. Navíc pomáhá relaxaci a uvolnění stresu. L - theanin funguje v souladu s obsahem kofeinu v Matche, čímž zbystřuje mozkovou aktivitu bez stresové zátěže.

4. VNITŘNÍ OČISTA TĚLA - DETOX
Díky vysoké hladině chlorofylu v čajových lístcích je Matcha neuvěřitelným očišťovacím prostředkem, schopným odstranit těžké kovy a chemikálie uvězněné v organismu.

5. SNÍŽENÍ RIZIKA RAKOVINY
EGCG (EPIGALLOCATECHIN GALLATE), který tvoří téměř 60% katechinu v Matche, je obecně uznáván jako účinný prostředek v boji proti rakovině.

Připravte si z čaje Matcha:

CHEESCAKE

Na přípravu korpusu budete potřebovat:
250 g sušenek typu Bebe, 125 g změklého másla.

Pro připravení náplně:
600 g krémového sýra, 200 g zakysané smetany, 2 žloutky, špetku citrónové kůry, 2 vanilkové cukry, 150 g moučkového cukru, 2 lžíce Matcha.

Pak už stačí sušenky jen rozmixovat / nadrtit / a spolu s máslem vypracovat těsto, které do formy vyložené pečícím papírem opatrně natlačte, aby bylo rovnoměrně rozložené a dejte do chladu. Mezitím si připravte náplň. Sýr, zakysanou smetanu, citrónovou kůru, matchu a většinu cukru vyšlehejte do hladka. Žloutky s trochou cukru vyšlehejte do světlé pěny a přimíchejte do sýrové hmoty.

Následně nalijte náplň na vychlazený korpus a vložte do vyhřáté trouby na 160°C na cca 30 minut. Po upečení by se měl cheescake uprostřed lehce třást jako puding. Vychlaďte nejlépe do druhého dne.

MATCHA LIMONÁDU

Na přípravu budete potřebovat:

2 g Matchy, bezinkový nebo citrónový sirup dle chuti, 3 dcl perlivé vody, plátky citrónu a větvičku máty na ozdobu.

Všechny suroviny důkladně protřepte, vychlaďte. Při podávání můžete vložit ještě několik kostek ledu. Skleničku při servírování můžete ozdobit ovocem. Kousek plátku kiwi rozřízněte do poloviny a nasaďte na sklenici. 

NEBO MATCHA ZMRZLINU

Na přípravu budete potřebovat:

3 čerstvá vejce, 100 g cukru krystal, 200 ml smetany ke šlehání, 2 polévkové lžíce práškového japonského čaje Matcha, přibližně 2 polévkové lžíce horké vody (o teplotě 80°C). 

Čaj Matcha smíchejte s trochou cukru, přidejte horkou vodu a důkladně promíchejte. V misce si rozšlehejte vejce, ke kterému postupně přidejte asi 50 g cukru. V další misce vyšlehejte vychlazenou smetanu ke šlehání s cukrem do husté šlehačky. Matcha směs důkladně smíchejte s vaječnou pěnou. Ušlehanou šlehačku a Matcha směs jemně smíchejte. Vložte na 4 - 5 hodin do mrazáku. Podávejte s ovocem, ozdobené kouskem máty.

Dobrou chuť.

JSME NADŠENI ČAJEM A CHCEME, ABY JSTE SI HO UŽILI STEJNĚ JAKO MY. POKUD MÁTE NĚJAKÉ DOTAZY, PODNĚTY NEBO PŘIPOMÍNKY, KONTAKTUJTE NÁS KDYKOLIV E-MAILEM NEBO TELEFONICKY VE DNECH PO-PÁ 8:00-16HOD

PROČ OBJEDNAT U NÁS?

BEZPEČNÝ A SPOLEHLIVÝ NÁKUP

JEDEN Z PRVNÍCH E-SHOPŮ S ČAJEM FUNGUJÍCÍ OD ROKU 2002

DODÁNÍ ZDARMA OD 805 Kč

NÁKUP U PŘÍMÉHO DOVOZCE

U NÁS VIRTUÁLNÍ VĚRNOSTNÍ KARTY NEČEKEJTE! NA NAČÍTÁNÍ BODU U NÁS ZAPOMEŇTE! NENUTÍME VÁS TÍM K OPAKOVANÉMU NÁKUPU, ROZHODNUTÍ JE POUZE NA VÁS! RADĚJI VÁM V KAŽDÉ OBJEDNÁVCE PŘIBALÍME ČAJ ROVNOU!

V KAŽDÉ ČAJOVÉ OBJEDNÁVCE NAJDETE VZOREK ČAJE.

PŘI OBJEDNÁVCE NAD 1000 KČ VÁM NAVÍC VŽDY PŘIBALÍME SÁČEK 100g ČAJE ZDARMA.

DÁRKEM VÁS POTĚŠÍME VŽDY!

Čajový lístek

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info