Zpět

Rooibos nejen pro popíjení.

Přidáno: 5. 1. 2017 10:09:18 Počet shlédnutí: 991

05 Leden 2017

Co je dobré vědět...

Rooibos nejen pro popíjení.


ROOIBOS ČERVENÝ není mezi čajopíjci úplně brán za klasický čaj, to proto, že není z keře čajovníku, přesto je vnímán jako chuťově vhodná varianta.

Proč tomu tak je? Protože jsou to dva odlišné keře!

Z čeho je Rooibos: Keř Aspalathus linearis.
A z čeho čaj: Keř Camellia sinensis.

Osvěžující chuť, nálev rudé barvy, ve kterém je cítit medové aroma nebo sladká a ořechová chuť. Za to vše vděčíme Jihoafrickému keři Čajovci kapskému, který roste na malém území Cederbergu v provincii Západní Kapsko. Je to jediné místo, kde se pěstuje a kde je vyráběn.

Věděli jste, že?

Keře se vysazují v únoru a březnu a první sklizeň probíhá po půl roce.

Kde je nejvíce tento nápoj oblíbený?

Nejvíce oblíbený byl a je v Jižní Africe, ale jak už to bývá, vše co je dobré a zároveň i zdravé, se postupem času rozšíří. Díky tomu jsme v devadesátých letech minulého století poprvé ochutnali ROOIBOS ČERVENÝ v čisté podobě i my v České republice.

Jak probíhá sběr a výroba?

Lístky jsou nasbírány do vaků následně jsou rozdrceny, na vzduchu projdou oxidací, ta jim dodá červenohnědou barvu, jsou usušeny a je hotovo.

Je nějaký rozdíl mezi zeleným a červeným rooibosem?

Rozdíl je pouze v tom, že u zeleného rooibosu nedošlo k oxidaci. Po rozdrcení se lístky okamžitě suší.

Dnes už to, ale není jen o rooibosech čistých.

Né každý zvládme Rooibos v čisté podobě. Dostupné jsou i v aromatizové variantě. Zajímavý nejen vánoční Rooibos PERLY NILU či Rooibos Pomeranč a mnoho dalších, jako jsou Rooibos PROVENCE, Rooibos CITRÓN ZÁZVOR, Rooibos PRETÓRIARooibos KRASNÁ KLEOPATRA nebo Rooibos ČERVENÝ BARON, Rooibos AFRICKÁ HVĚZDA, Rooibos ELEGANCE.

Proč Rooibos pít?

Nejenže si především v létě díky němu splníte pitný režim, navíc Vás i osvěží a Vašemu organismu přinese fenolické látky a flavonoidy. Má antioxidační účinky, stopové a minerální látky jako je měď, fluor, mangan, železo, draslík, vápník. Obsahuje malé množství vitamínu C a nízký obsah tříslovin. Neobsahuje kofein, proto je vhodný v těhotenství. Dobrý je také pro děti. V posledních letech, bývá stále časteji součástí zelených čajů. Jedním z nich je i ZELENÁ SAVANA.

Je možné rooibos použít i jinde?

Vhodný je v kombinaci s džusy, a pokud jsou 100%ní tím lépe.
Já si s ním v létě ředím pomerančový džus. Vhodné použítí má ROOIBOS ČERVENÝ také při přípravě omáček. Mám také vyzkoušeno.
Ale používám v nich i ZELENÝ ČAJ. Své místo v kuchyni má i MATCHA. Vrátit se k článku, který jsem napsal o Matche, můžete TADY.

Přeji krásný ač dnes zasněžený den. Ivan Semančík

JSME NADŠENI ČAJEM A CHCEME, ABY JSTE SI HO UŽILI STEJNĚ JAKO MY. POKUD MÁTE NĚJAKÉ DOTAZY, PODNĚTY NEBO PŘIPOMÍNKY, KONTAKTUJTE NÁS KDYKOLIV E-MAILEM NEBO TELEFONICKY VE DNECH PO-PÁ 8:00-16HOD

PROČ OBJEDNAT U NÁS?

BEZPEČNÝ A SPOLEHLIVÝ NÁKUP

JEDEN Z PRVNÍCH E-SHOPŮ S ČAJEM FUNGUJÍCÍ OD ROKU 2002

DODÁNÍ ZDARMA OD 805 Kč

NÁKUP U PŘÍMÉHO DOVOZCE

U NÁS VIRTUÁLNÍ VĚRNOSTNÍ KARTY NEČEKEJTE! NA NAČÍTÁNÍ BODU U NÁS ZAPOMEŇTE! NENUTÍME VÁS TÍM K OPAKOVANÉMU NÁKUPU, ROZHODNUTÍ JE POUZE NA VÁS! RADĚJI VÁM V KAŽDÉ OBJEDNÁVCE PŘIBALÍME ČAJ ROVNOU!

V KAŽDÉ ČAJOVÉ OBJEDNÁVCE NAJDETE VZOREK ČAJE.

PŘI OBJEDNÁVCE NAD 1000 KČ VÁM NAVÍC VŽDY PŘIBALÍME SÁČEK 100g ČAJE ZDARMA.

DÁRKEM VÁS POTĚŠÍME VŽDY!

Čajový lístek

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info