Zpět

Rooibos nejen pro popíjení.

Přidáno: 5. 1. 2017 10:09:18 Počet shlédnutí: 899

05 Leden 2017

Co je dobré vědět...

Rooibos nejen pro popíjení.


ROOIBOS ČERVENÝ není mezi čajopíjci úplně brán za klasický čaj, to proto, že není z keře čajovníku, přesto je vnímán jako chuťově vhodná varianta.

Proč tomu tak je? Protože jsou to dva odlišné keře!

Z čeho je Rooibos: Keř Aspalathus linearis.
A z čeho čaj: Keř Camellia sinensis.

Osvěžující chuť, nálev rudé barvy, ve kterém je cítit medové aroma nebo sladká a ořechová chuť. Za to vše vděčíme Jihoafrickému keři Čajovci kapskému, který roste na malém území Cederbergu v provincii Západní Kapsko. Je to jediné místo, kde se pěstuje a kde je vyráběn.

Věděli jste, že?

Keře se vysazují v únoru a březnu a první sklizeň probíhá po půl roce.

Kde je nejvíce tento nápoj oblíbený?

Nejvíce oblíbený byl a je v Jižní Africe, ale jak už to bývá, vše co je dobré a zároveň i zdravé, se postupem času rozšíří. Díky tomu jsme v devadesátých letech minulého století poprvé ochutnali ROOIBOS ČERVENÝ v čisté podobě i my v České republice.

Jak probíhá sběr a výroba?

Lístky jsou nasbírány do vaků následně jsou rozdrceny, na vzduchu projdou oxidací, ta jim dodá červenohnědou barvu, jsou usušeny a je hotovo.

Je nějaký rozdíl mezi zeleným a červeným rooibosem?

Rozdíl je pouze v tom, že u zeleného rooibosu nedošlo k oxidaci. Po rozdrcení se lístky okamžitě suší.

Dnes už to, ale není jen o rooibosech čistých.

Né každý zvládme Rooibos v čisté podobě. Dostupné jsou i v aromatizové variantě. Zajímavý nejen vánoční Rooibos PERLY NILU či Rooibos Pomeranč a mnoho dalších, jako jsou Rooibos PROVENCE, Rooibos CITRÓN ZÁZVOR, Rooibos PRETÓRIARooibos KRASNÁ KLEOPATRA nebo Rooibos ČERVENÝ BARON, Rooibos AFRICKÁ HVĚZDA, Rooibos ELEGANCE.

Proč Rooibos pít?

Nejenže si především v létě díky němu splníte pitný režim, navíc Vás i osvěží a Vašemu organismu přinese fenolické látky a flavonoidy. Má antioxidační účinky, stopové a minerální látky jako je měď, fluor, mangan, železo, draslík, vápník. Obsahuje malé množství vitamínu C a nízký obsah tříslovin. Neobsahuje kofein, proto je vhodný v těhotenství. Dobrý je také pro děti. V posledních letech, bývá stále časteji součástí zelených čajů. Jedním z nich je i ZELENÁ SAVANA.

Je možné rooibos použít i jinde?

Vhodný je v kombinaci s džusy, a pokud jsou 100%ní tím lépe.
Já si s ním v létě ředím pomerančový džus. Vhodné použítí má ROOIBOS ČERVENÝ také při přípravě omáček. Mám také vyzkoušeno.
Ale používám v nich i ZELENÝ ČAJ. Své místo v kuchyni má i MATCHA. Vrátit se k článku, který jsem napsal o Matche, můžete TADY.

Přeji krásný ač dnes zasněžený den. Ivan Semančík

JSME NADŠENI ČAJEM A CHCEME, ABY JSTE SI HO UŽILI STEJNĚ JAKO MY. POKUD MÁTE NĚJAKÉ DOTAZY, PODNĚTY NEBO PŘIPOMÍNKY, KONTAKTUJTE NÁS KDYKOLIV E-MAILEM NEBO TELEFONICKY VE DNECH PO-PÁ 8:00-16HOD

PROČ OBJEDNAT U NÁS?

BEZPEČNÝ A SPOLEHLIVÝ NÁKUP

JEDEN Z PRVNÍCH E-SHOPŮ S ČAJEM FUNGUJÍCÍ OD ROKU 2002

DODÁNÍ ZDARMA OD 805 Kč

NÁKUP U PŘÍMÉHO DOVOZCE

U NÁS VIRTUÁLNÍ VĚRNOSTNÍ KARTY NEČEKEJTE! NA NAČÍTÁNÍ BODU U NÁS ZAPOMEŇTE! NENUTÍME VÁS TÍM K OPAKOVANÉMU NÁKUPU, ROZHODNUTÍ JE POUZE NA VÁS! RADĚJI VÁM V KAŽDÉ OBJEDNÁVCE PŘIBALÍME ČAJ ROVNOU!

V KAŽDÉ ČAJOVÉ OBJEDNÁVCE NAJDETE VZOREK ČAJE.

PŘI OBJEDNÁVCE NAD 1000 KČ VÁM NAVÍC VŽDY PŘIBALÍME SÁČEK 100g ČAJE ZDARMA.

DÁRKEM VÁS POTĚŠÍME VŽDY!

Čajový lístek

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info