O černém čaji.

Čaje pocházejí z rostlinky čajovníku Camellia sinensis, nazívané také Thea sinensis, která existuje ve třech variantách čínské, assámské a indonéské.

Čínská varianta je spíše keř 2-3 metry vysoký s malými, tmavějšími, zelenými lístky.
V assámské variantě jsou listy světlejší, větší. Keř čajovníku vyrůstá až do výšky 20-30 metrů.
Uprostřed mezi nimi je indonéská varianta, která dorůstá do výšky kolem 6 metrů.

Nicméně byly vypěstovány různé klony, pro docílení a získání některých žádoucích vlastností. Třeba odolnosti proti parazitům, pro lepší snášení suchých období, a také především pro kvalitní listy.

Přitom ve staré Číně existovala celá řada různých typů čínského čajovníku. Dva nejvíce pěstované typy se tak jeden od druhého lišily, proto byly pokládány za dva různé druhy čajovníku (Thea viridis a Thea bohea). Tak je pojmenoval švédský botanik Carl Linné, který si nechal rostlinky přivézt do Švédska. Dlouhou dobu se paradoxně věřilo, že z čajovníku Thea viridis pochází čaj zelený a z čajovníku Thea bohea naopak čaj černý. Až v minulém století se zjistilo, že jak čaj černý, tak i čaj zelený, lze vyrábět z obou typů, ty byly zahrnuty do jediného druhu.

Nejběžnější výroba kvalitního černého čaje se skládá ze sklizně, zavadnutí listu, rolování, fermentace , sušení a na konci je třídění hotového čaje podle kvality čaje, následuje rozdělení do tříd dle mezinárodní klasifikace.

JSME NADŠENI ČAJEM A CHCEME, ABY JSTE SI HO UŽILI STEJNĚ JAKO MY. POKUD MÁTE NĚJAKÉ DOTAZY, PODNĚTY NEBO PŘIPOMÍNKY, KONTAKTUJTE NÁS KDYKOLIV E-MAILEM NEBO TELEFONICKY VE DNECH PO-PÁ 8:00-16HOD

PROČ OBJEDNAT U NÁS?

BEZPEČNÝ A SPOLEHLIVÝ NÁKUP

JEDEN Z PRVNÍCH E-SHOPŮ S ČAJEM FUNGUJÍCÍ OD ROKU 2002

DODÁNÍ ZDARMA OD 805 Kč

NÁKUP U PŘÍMÉHO DOVOZCE

U NÁS VIRTUÁLNÍ VĚRNOSTNÍ KARTY NEČEKEJTE! NA NAČÍTÁNÍ BODU U NÁS ZAPOMEŇTE! NENUTÍME VÁS TÍM K OPAKOVANÉMU NÁKUPU, ROZHODNUTÍ JE POUZE NA VÁS! RADĚJI VÁM V KAŽDÉ OBJEDNÁVCE PŘIBALÍME ČAJ ROVNOU!

V KAŽDÉ ČAJOVÉ OBJEDNÁVCE NAJDETE VZOREK ČAJE.

PŘI OBJEDNÁVCE NAD 1000 KČ VÁM NAVÍC VŽDY PŘIBALÍME SÁČEK 100g ČAJE ZDARMA.

DÁRKEM VÁS POTĚŠÍME VŽDY!

Čajový lístek

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info