Sklizeň čaje

Doba sklizně a kvalita lístků mají samozřejmě zásadní rozhodující vliv na kvalitu hotového čaje. Dříve se sklízelo způsobem označovaným jako P+1 (sklízel se poslední nerozvinutý pupen a jeden připojený list) Pekoe+1, tento způsob upadl téměř v zapomění. Vzácně je používán současně se sklizní pouhých pupenů, při přípravě výjimečných bílých a zelených čajů.

V dnešní době je čaj sklízen způsobem P+2, sklízejí se pupeny se dvěma lístky, je to nejčastější způsob kvalitní sklizně. Jsou i další existující způsoby sklizně a to P+3, P+4 a více, ty, ale směřují k výrobě čaje horší kvality, protože právě v jemných (vyšších) výhoncích, (lístcích) je zkoncentrována především vůně a životní síla čajovníku.

 

JSME NADŠENI ČAJEM A CHCEME, ABY JSTE SI HO UŽILI STEJNĚ JAKO MY. POKUD MÁTE NĚJAKÉ DOTAZY, PODNĚTY NEBO PŘIPOMÍNKY, KONTAKTUJTE NÁS KDYKOLIV E-MAILEM NEBO TELEFONICKY VE DNECH PO-PÁ 8:00-16HOD

PROČ OBJEDNAT U NÁS?

BEZPEČNÝ A SPOLEHLIVÝ NÁKUP

JEDEN Z PRVNÍCH E-SHOPŮ S ČAJEM FUNGUJÍCÍ OD ROKU 2002

DODÁNÍ ZDARMA OD 805 Kč

NÁKUP U PŘÍMÉHO DOVOZCE

U NÁS VIRTUÁLNÍ VĚRNOSTNÍ KARTY NEČEKEJTE! NA NAČÍTÁNÍ BODU U NÁS ZAPOMEŇTE! NENUTÍME VÁS TÍM K OPAKOVANÉMU NÁKUPU, ROZHODNUTÍ JE POUZE NA VÁS! RADĚJI VÁM V KAŽDÉ OBJEDNÁVCE PŘIBALÍME ČAJ ROVNOU!

V KAŽDÉ ČAJOVÉ OBJEDNÁVCE NAJDETE VZOREK ČAJE.

PŘI OBJEDNÁVCE NAD 1000 KČ VÁM NAVÍC VŽDY PŘIBALÍME SÁČEK 100g ČAJE ZDARMA.

DÁRKEM VÁS POTĚŠÍME VŽDY!

Čajový lístek

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info