Sklizeň čaje

Doba sklizně a kvalita lístků mají samozřejmě zásadní rozhodující vliv na kvalitu hotového čaje. Dříve se sklízelo způsobem označovaným jako P+1 (sklízel se poslední nerozvinutý pupen a jeden připojený list) Pekoe+1, tento způsob upadl téměř v zapomění. Vzácně je používán současně se sklizní pouhých pupenů, při přípravě výjimečných bílých a zelených čajů.

V dnešní době je čaj sklízen způsobem P+2, sklízejí se pupeny se dvěma lístky, je to nejčastější způsob kvalitní sklizně. Jsou i další existující způsoby sklizně a to P+3, P+4 a více, ty, ale směřují k výrobě čaje horší kvality, protože právě v jemných (vyšších) výhoncích, (lístcích) je zkoncentrována především vůně a životní síla čajovníku.

 

JSME NADŠENI ČAJEM A CHCEME, ABY JSTE SI HO UŽILI STEJNĚ JAKO MY. POKUD MÁTE NĚJAKÉ DOTAZY, PODNĚTY NEBO PŘIPOMÍNKY, KONTAKTUJTE NÁS KDYKOLIV E-MAILEM NEBO TELEFONICKY VE DNECH PO-PÁ 8:00-16HOD

PROČ OBJEDNAT U NÁS?

BEZPEČNÝ A SPOLEHLIVÝ NÁKUP

JEDEN Z PRVNÍCH E-SHOPŮ S ČAJEM FUNGUJÍCÍ OD ROKU 2002

DODÁNÍ ZDARMA OD 805 Kč

NÁKUP U PŘÍMÉHO DOVOZCE

U NÁS VIRTUÁLNÍ VĚRNOSTNÍ KARTY NEČEKEJTE! NA NAČÍTÁNÍ BODU U NÁS ZAPOMEŇTE! NENUTÍME VÁS TÍM K OPAKOVANÉMU NÁKUPU, ROZHODNUTÍ JE POUZE NA VÁS! RADĚJI VÁM V KAŽDÉ OBJEDNÁVCE PŘIBALÍME ČAJ ROVNOU!

V KAŽDÉ ČAJOVÉ OBJEDNÁVCE NAJDETE VZOREK ČAJE.

PŘI OBJEDNÁVCE NAD 1000 KČ VÁM NAVÍC VŽDY PŘIBALÍME SÁČEK 100g ČAJE ZDARMA.

DÁRKEM VÁS POTĚŠÍME VŽDY!

Čajový lístek

Tento web je chráněn reCAPTCHA a Google. Platí Zásady ochrany osobních údajů a Smluvní podmínky.

Přihlášení

Tato stránka používá cookies. Vice info